Biografia

Od dziecka zainteresowana malowaniem obrazków na różne okazje i bez okazji, gorliwie uczęszczająca na zajęcia kółka plastycznego prowadzonego przez znaną malarkę MARIĘ ZABŁOCKĄ w gdyńskim MDK.

W życiu dorosłym próbowała pójść inną drogą i skończyła Wydział Budownictwa Politechniki Gdańskiej, nawet z niezłym wynikiem. Po paru latach pracy w biurze projektów wróciła do zainteresowań z czasów dzieciństwa i zaczęła je realizować, spełniając się artystycznie i jednocześnie zarabiając na utrzymanie siebie i córki Mai.

Współpracowała między innymi ze Spółdzielnią Pracy Artystów Plastyków WZÓR w Warszawie, Spółdzielnią Pracy Twórczej Polskich Artystów Plastyków ARPO w Gdańsku, SZTUKĄ POLSKĄ, galerią sztuki SCENA I GALERIA ANNY KAREŃSKIEJ w Poznaniu, GALERIĄ SZTUKI ELŻBIETY SUBBOTKO w Gdyni, Galerią Sztuki Współczesnej EVA ART w Gdańsku, TVP w Gdańsku (scenografia telewizyjna), MAGAZYNEM MODY BEA. Jako projektantka dzianiny artystycznej brała udział w renomowanych pokazach mody, kolekcję dzianin jej autorstwa można zobaczyć tutaj.

W latach 1990 - 2004 prowadziła własną firmę handlową P.H.MAYAL, zajmującą się obrotem artykułami służącymi do dekoracji i wystroju wnętrz. Po zamknięciu firmy nareszcie miała więcej czasu na malowanie. Od 2006 r  związana z Grupą Malarską  MALWY ,  składającą się z 6 zaprzyjażnionych kobiet. Malując, najchętniej sięga po pastele.

Czas dzieli pomiędzy bliski jej sercu Sopot i ukochane Montepino w Hiszpanii.